Online Mağazamıza Hoşgeldiniz

Abiye Elbiselerde Kumaş, Aksesuar ve Trenlere Göre Seçimler

Abiyede Kumaş Seçimi

Gece elbiseleri için dikilen özel tasarımlarda, özel kumaşlar kullanılıyor. Abiye elbiselerin kumaş kullanımı belirleyen en önemli etken elbette, mevsimler. 

Yazın ipekli, şifon gibi uçuşan daha hafif kumaşlar, kullanılırken kışın tafta ya da kadife gibi daha tok kumaşlar ağırlıklı olarak tercih edilir. 

Bir diğer etken de katılacağınız organizasyonun ne olduğu ve nasıl bir mekanda gerçekleşeceği, bir düğün daveti için abiye elbise hazırlığı yapacaksanız seçeceğiniz kumaş parlak, canlı renklerde süslemeli olabilir, katılacağınız bir etkinlik bir nişan ya da mezuniyet töreni olacaksa, daha mütevazi belki sadece sade bir dantel süslemesi ile hareketlendirilmiş kumaşlar tercih edilir. 

Abiye Elbiselerde Aksesuar Seçimi

Abiye elbiseler, kumaş tercihi günlük kullanımlarımızın dışında özel tasarımdan oluşur. Nişan, düğün, kutlama yemekleri gibi özel zamanlar için tercih ettiğimiz abiye elbiselerde kendimize yakışanı seçmek ne kadar önemliyse, gece elbiselerimize çanta seçmekte o kadar önemli.

Abiye modelinizi tamamlayacak bir aksesuar bütünlük açısındanönem taşır

Bir abiye elbise ile uyum yakalayamayan aksesuar ve çanta tercihi, elbisenizin tüm havasını olumsuz etkileyebilir. Öncelikle çantalarda uyumu ayakkabılarınızda yakalamanız önemli. Sadece renkler değil, ayakkabıda kullanılan malzeme, parlaklık, belki karşılık bulmalı. Ayakkabınız ile aynı renk ve çanta tercih etmek bir seçenek, ancak son zamanlarda moda farklı kullanımları da destekliyor. Mesela simsiyah bir gece elbisesinin altına sade bir stiletto ile kırmızı çanta da kullanılabilir.

Abiyede Trend Elbiseler

Yazın, hareketli günlerinde çok sayıda özel davet, düğün, kutlama gibi etkinliklere katılıyoruz. Özel günler için abiyeler, özellikle düğün abiyelerinde tercih, şıklığın yanı sıra kullanışlı olmalarından önemli. Günümüzde hem tesettür abiye modellerinde aranan temel özellik, şıklık ve rahatlığın bir arada olması işin içine rahatlık girince bu beklentinin abiye elbiselerde kullanılan kumaşların türünü etkilediğini görüyoruz. Genellikle abiye elbiseler de tercih edilen abiye kumaşlar, sezon içerisinde daha ağırlıklı olarak şifon gibi tiril tiril kumaşlara dönüldü.

Yorumlar  (0)

Yorum Yapabilmek için Lütfen Giriş Yapın